Baret ve Kullanım Alanları

Gönderildiği yer: Genel | 0

3M-Peltor-G3000-Baret-sari

Başın yaralanmalarına karşı koruyan başlıklara baret denilmektedir. İş güvenliği giysileri arasında yer almaktadır. Baret bir çeşit kask modeli olup fonksiyonu aynıdır. Başı vurmalara karşı, düşme sonucunda vurmalara karşı, yukarıdan düşen objelere karşı korumaktadır.  Bazı baretler soğuğa ve yağmura karşı koruma özellikleri bulunmaktadır. Baretlerin sert malzemeden üst kısımları bulunmaktadır. İç kısımda ise darbeleri yumuşatan malzemelerle kaplanmıştır. Baretlerde üst kısım başa tam oturmaz, içindeki kayışla başa oturtulur. Kayışlarla baretin üst kısmında boşluk vardır ve iç kaplaması da darbe emici materyallerdendir.

3m baret baş koruması üstün kalite ile çeşitli kombinasyonlarla tasarlanmış ve yapı işlerine yönelik güvenlik başlarıdır. Belirli ihtiyaçlar için tasarlanan 3m baret birinci sınıf güvenlik başlıkları sunmaktadır.

Ayrıca baretlerin renkleri de anlamlar ifade etmektedir. Beyaz baret yöneticiler ve ziyaretler içindir. Orada o anda çalışan olmadıklarını göstermek amacıyla beyaz baret kullanılmaktadır.

Sarı bareti işçiler kullanmaktadır. İş yapılırken korunmak amacıyla sarı baret kullanmaları gerekmektedir.

Baret başa kayışla oturtulmaktadır. Çene altından bir kayışla da sabitlenir. Baretin içindeki 4-6 adet baş üstü kayışlarla her başa göre ayarlanabilmektedir. Baretin başa tam olarak oturması güvenlik açısından gereklidir.

Baretin ön kısmı bira daha öne çıkıktır böylelikle yağmurdan yüzü korur daha rahatlamanızı sağlar. Alın kısmına denk gelen bölümlerde ter bantları vardır. Sıcak havalarda çalışan kişilerin daha rahat bir şekilde çalışmalarını sağlamaktadır. Terin yüze inmesini engelleyen alın bölgesinde ter bandıyla konfor sağlanmaya çalışılmıştır.

Baretlerin Kullanım Alanları

Baretler iş güvenliği açısından önemli iş elbiseleri arasına girmektedir. Tehlikeli ve aynı zamanda güvenlik gerektiren işlerde çalışanlar tarafından toptan baret kullanılması zorunludur. Madenlerde çalışan kişiler için hayati bir önem taşımaktadır. Taş ve de kaya düşmelerinde koruma sağlamaktadır. İnşaat, şantiyelerde, tersanelerde çalışan kişilerde de baret kullanımı zorunludur. Yüksekten düşmelere, vurmalara karşı, cisim düşmelerine baret korumaktadır. Ayrıca dış mekanda çalışan işçilerde hava koşullarına karşı da baretler iyi bir koruma sağlamaktadır. Bunların yanında demir – çelik sanayi, endüstri sektörü gibi yerlerde çalışan kişiler güvenlik açısından baret takmaları zorunludur.

İş Ayakkabısı ve Kullanım Alanları

Gönderildiği yer: Genel | 0

pars-ayakkabi

İş Ayakkabısı ve Kullanım Alanları

Ayak ve bacak yaralanmalarına karşı iş kıyafetleri arasına iş ayakkabısı da girmektedir. Ayak ve bacak yaralanmaları maden, metal sanayi, inşaat ve benzeri birçok iş kolunda sıkça rastlanılan kazalar arasındadır. Farklı olan sektörlerde ağır parçaların ayak üzerine düşmesi, erimiş metal ya da sıvıların kimyasalların ayak ya da bacak üzerinde dökülmesi, sıçraması sonucu doku kayıplarının ve yanıkların oluşması, sivri olan cisimlerin batması, sıcak zemin üzerinde çalışma kaynaklı sağlı problemleri, alerjik deri reaksiyonları, egzama ve  böcek, yılan sokmaları, kaygan zemin üzerinde çalışma sonucu düşmeler çeşitli risklerle karşılaşmaktadır.

Ayak ve bacak korumada önemli olan maruz kalınan risklere uygun dizlik, ayakkabı, bot ya da çizme gibi ürünlerin seçilmesi gerekmektedir. Çalışma ortamında, çalışılan zeminde sıcaklığın derecesi, bu yoğun sıcaklıktaki çalışma süresi, ortamda kullanılan maddeler, hangi işlemlerin yapıldığı, nasıl çalışıldığı, elektrik direnci, zeminin kayganlığı, iç mekanda ve dış mekanda ayakkabının kullanılacağı, uzun süreli ayakta durulması gibi benzeri konulara iş ayakkabıları önemli bir yer tutmaktadır.

Hangi tip iş ayakkabıya gerek olduğuna karar verilmesinin ardından dikkat edilecek diğer hususlarda ayakkabının yüzeyi, tabanı, çelik iç tabanı gibi unsurlardır.

İş Ayakkabısı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

İş güvenliği açısından iş ayakkabıları önemli bir yer tutmaktadır. Yüksekte çalışma, ağır cisim düşmesi gibi bir durum vara iş ayakkabısının mutlaka çelik burunlu iş ayakkabısı kullanılması gerekmektedir. Çelik burunlu iş ayakkabısı tüm alanlarda kullanılmamaktadır. Burun korumalı iki tip ayakkabı bulunmaktadır. Bu ayakkabılar 100 joule ile 200 joule dayanıklı ayakkabılardır. İş yerleri tarafından genel olarak tercih edilen 200 joule dayanıklı ayakkabılardır. Çelik burunlu ayakkabı olan veya olmayan bulunurken artık çelik ara tabanlı ayakkabılar, elektrik dirençli ayakkabılar, kaydırmaz tabanlı ayakkabılar, yüksek sıcaklığa dayanaklı ayakkabılar ve su geçirmez ayakkabılar şeklinde iş sağlığı ve güvenliğinin gerektirdiği çeşitler bulunmaktadır. Bu ayakkabıların ayrıca özel standartları da bulunmaktadır. Standartlara göre toptan iş ayakkabısı üreten firmalar bulunmaktadır.

İş güvenliği ayakkabısı seçerken; taban koruması gerektirip gerektirmediği, ortamda kayma riski olup olmadığı, elektrik akımı var mı, kimyasal var mı, yüksek ısı var mı gibi durumları değerlendirmektedir.

İş Yeleği – İkaz Yeleği

Gönderildiği yer: Genel | 0

sari_ikaz_yelegi_02

Kullanacağınız her alan da tercih ettiğiniz iş yeleği sizi temsil etmelidir.  İş güvenliği son yıllar da ülkemizde giderek gelişmekte ve iş güvenlik uzmanları tarafından her firma için zorunlu hale getirilmiştir. Firmanıza iş güvenliği uzmanlığı alanın da danışmanlık sağlayabilir fikirlerimizi sizinle paylaşabiliriz. İş elbiseleri ve iş güvenlik malzemeleri alırken dikkate almanız gereken sadece ucuz olması değildir, her fiyatı düşük iş güvenlik malzemesi insan hayatını korumaz. Her pahalı iş güvenlik malzemesi de insan hayatını korumaz. İş güvenlik malzemesi alırken dikkat etmeniz gereken unsurların başın da CE sertifikalı ürünler gelir. CE, TSE, İSO gibi birçok belgeye sahip olan ürünleri tercih etmeniz iş sağlığını korumanız açısından daha uygundur.

www.isciguvenligimalzemeleri.com sitemizin iletişim kısmından bize ulaşabilir daha detaylı teknik bilgiler alabilirsiniz. Sitemiz de ki ürünleri incelemenizi tavsiye ederiz.

Amacımız; Şantiyelere, inşaat firmalarına ve açık alanda faliyet gösteren işletmeler de ki çalışanlara ikaz yelekleri (iş yeleği) noktasında en iyi hizmeti sunmaktır.

Baskılı İkaz Yeleği

Gönderildiği yer: Genel | 0

Baskılı ikaz yeleği firma-logo baskı için uygun 80 gr raşeli kumaştan imal edilmiştir

Yüksek görünümlü fosfor özelliği sayesin de, ikaz yelekleri gece ve gündüz görünümünüzü arttırır.

İkaz yelekleri; üzerinde ki yüksek kaliteli yansıtıcı şeritler ve fosfor sayesinde özellikle geceleri, üzerinize ışık vurduğu anda parlama yapacak ve görünmenizi sağlayacak.

Özellikle trafikte araç dışarısında hareket edilmesi gerekirse yansıtıcı ikaz yeleklerinin mutlaka kullanılması gerekir.

İkaz yelekleri sadece trafikte değil yol bakım çalışmaları, araç bakım çalışmalarında da rahatlıkla kullanılır. Şantiyeler de çalışanların daha çok görünüm sağlayarak iş güvenliği önlemlerine yüksek oranda katkı sağlar.

Reflektif ikaz yelekleri farklı ölçü ve varyosyanlarda üretilir.

İstediğiniz renklerde ikaz yeleklerinin arka kısmına ve ön kısmına baskı yaptırabilirsiniz bu şekilde firmanızın reklamını da en güzel şekilde yapmış olursunuz.

Ayrıntılı inceleme için isciguvenligimalzemeleri.com adresine ulaşabilir 0212 320 54 64 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz.

İkaz Yeleği Modelleri

İkaz Yeleği Modelleri

Gönderildiği yer: Genel | 0

İkaz yeleği modelleri başlıca sarı ikaz yeleği, bordo ikaz yeleği, turuncu ikaz yeleği, mavi ikaz yeleği ve beyaz ikaz yelekleridir. Ayrıca mühendis ikaz yeleklerinin de her rengini bulabileceğiniz adres isciguvenligimalzemeleri.com sizlere kaliteli hizmet vermektedir. İkaz yeleği modelleri size her alanda kullanış sağlar. Küçük çocuklarınızı okullarına götürürken bile ikaz yeleklerini tercih edebilirsiniz. Avrupa da zorunlu hale getirilmiş olan bu sistem çocuklarımızı tehlikeden uzak tutmak maksadıyla oldukça gelişmiş bir yöntemdir. Okul gezi ve kamplarında mutlaka tercih edilmelidir. Aynı zaman da her firmaya ister perakende ister toptan hizmet alanımız sınırsızdır. Tercihlerinizi yapmadan önce mutlaka bize danışmanız da fayda var. Fiyat olanaklarımız yüzünüzü gülümsetecek.